YUCERA 3D Intraoral Scanner Dental with USB 3.0 20μm Accuracy
Ürün Ayrıntıları
| Güç kaynağı: | Elektrik | Dijital arayüz: | USB 3.0 |
|---|---|---|---|
| Ağırlık: | 480G | Boyut: | 306*48.5*57.5mm |
| İpucu Boyutu Tarama: | 20*18mm | Kesinlik: | 20μm |
| Hızı Tarama: | Tam kemer 60'lı | Tel uzunluğu: | 2 m |
| Çıktı biçimi: | STL, KAT | Alan derinliği: | 15 mm |
| Tam kemer zamanı: | 5 dakikadan az | Tarama Süresi: | 2-3 Dakika |
| Enstrüman sınıflandırması: | Sınıf II | İpucu Tarama Bölümü: | 20*18mm |
| Tarama doğruluğu: | Yüksek | ||
| Vurgulamak |
3D intraoral dental scanner with USB 3.0,dental scanner with 20μm accuracy,USB 3.0 intraoral dental scanner |
||
Ürün Tanımı
| Attribute | Value |
|---|---|
| Power Source | Electricity |
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Online technical support |
| Shelf Life | 1 year |
| Quality Certification | CE & ISO |
| Instrument classification | Class II |
| Product name | Intraoral Scanner Dental |
| Digital interface | USB 3.0 |
| Weight | 480g |
| Size | 306*48.5*57.5mm |
| Scan tip section size | 20*18mm |
| Accuracy | 20μm |
| Scan speed | Full arch 60s |
| Wire length | 2m |
| Output format | STL, PLY |
- High scanning accuracy (20μm) and speed - full mouth scan in under 5 minutes
- 15mm depth of field ensures complete data capture
- Real-time scanning data display for immediate analysis
- Continuous scanning reduces clinical operation time
- Creates precise intraoral 3D models for dentists and patients
- Simple operation with quick, reliable 3D structure acquisition
- Digitizes dental workflow to save time and material costs
- Enhances patient experience and doctor-patient communication
- Comfort: Compact probe scans teeth, gums, and mucosal tissues comfortably
- Comprehensive Analysis: Digital models reveal crown connections, tooth tilt, rotation, and wear
- Efficiency: Generates 3D models in 2-3 minutes with high accuracy
- Convenience: Direct oral data capture eliminates need for mold scanning
Ürün Özellikleri
YUCERA 3D Intra Oral Scanner Dental Intraoral Scan Price Devices Clinic with Software Product Specifications Attribute Value Power Source Electricity Warranty 1 Year After-sale Service Online technical support Shelf Life 1 year Quality Certification CE & ISO Instrument classification Class II ...
% 49 Yarı Saydam 3D Plus Çok Katmanlı 16 renkli Zirkonyum Bloklar
Yucera zirconia block 3D Plus multilayer 16color zirconia blocks Super Translucent Advantages 1, Excellent translucency 2, High flexural strength 3,Accurate shading when working with our color liquid 4, Good machinability 5, Extremely safe Pre-shaded zirconia block Advantages - 16 A-D shades available; - High translucency(43-57% % total light transmittance) - High flexural strength - accurate, even and stable color; - No hand coloring needed Zirconia Block Introduction Yucera
Lityum Disilikat Külçeler için CAD CAM Dental Sinterleme Fırını 1200C
Dental Equipment for dental lab press lithium disilicate ingots using Dental Lithium HT/LT dental press inogots furnace Detailed Product Description of dental sintering furnace: Detailed Product Description of dental furnace: itemvalue / Rated power 1500W Model Number oP6010 Waranty 1Year After-sale Service|online technical support online technical support Material metal,plastic Place of Origin China Shelf Life of dental press inogots furnace:3 years Quality certification of
Yucera Diş Laboratuvarı Zirkonya Sinterleme F10+ 40C/min ısıtıcı hızı ile
Advantage for Yucera F10+ Sintering Dental Furance 1.Touch screen operation is more convenient 2.High-performance thermal insulation material, long-lasting thermal insulation, safe and pollution-free 3.Built-in automatic cooling program, precise temperature control 4.WiFi networking, remote monitoring 5.PID intelligent temperature ,wrap-around heating, uniform sintering Character for Sintering Dental Furance * This 1560℃ Dental zriconia sintering furnace is perfectly suited
Yucera 18 Renkli Seramik Zirkonya Boyama ve Sırlama Kiti Doğal Parlaklık, Diş Laboratuvarı Kreasyonları İçin
Product Description Please contact us for more discount! specification Specification Parameter Product name stain glaze After-sale service Online technical support Brand YUCERA Power Source Manual Shelf Life 1years Quality Certification ce Color 18 A-D Contact Company Information Located in Shenzhen special economic zone, Shenzhen Yurucheng Dental Material Co., LTD is a comprehensive enterprise specializing in developing, manufacturing and marketing of Dental Zirconia Ceramic
Herhangi bir sorunuz varsa lütfen aşağıdaki çevrimiçi talep iletişim formumuzu kullanın, ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.